Paris: Francois Hollande, huiduit și insultat de fermierii afectați de embargoul rus și renunțarea la cotele europene pentru produsele lactate (VIDEO)

Paris: Francois Hollande, huiduit și insultat de fermierii afectați de embargoul rus și renunțarea la cotele europene pentru produsele lactate (VIDEO)
Foto: twitter.com

Președintele francez a fost huiduit și insultat la inaugurarea Salonului Internațional de Agricultură de la Paris din cauza tensiunilor din sectorul agricol.

Fermierii francezi denunță embargoul rus, scăderea cererii chineze și renunțarea la cotele europene pentru produsele lactate, potrivit Agerpres.

Paris: Francois Hollande, huiduit și insultat de fermieri

„Dacă mă aflu astăzi aici este pentru a arăta că există solidaritate națională și pentru a face totul pentru a ajuta agricultura”, a declarat sâmbătă Francois Hollande.

Însă, șeful statului francez a fost huiduit și i-a cerut „demisia” de către participanți. Totodată a fost numit ca fiind și „laș” și catalogat ca nefiinf „bun de nimic”.