În urma accidentului, un agent de poliţie a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale. Testările cu aparatul etilotest au avut rezultat negativ.
Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie nu au precizat dacă echipajul se afla în misiune şi nici nu au dat date despre mecanismul de producere a accidentului.
Mașina de poliție a IPJ Mureş s-a răsturnat, marţi după-amiază, pe o stradă din Sighişoara, după ce s-a ciocnit cu un alt autoturism. În urma accidentului, un poliţist a fost rănit, fiind transportat la spital. Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie nu au precizat dacă echipajul se afla în misiune.
Conform datelor furnizate de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Mureş la solicitarea jurnaliştilor, accidentul a avut loc marţi, în jurul orei 15, pe DN 13 – E60, în localitatea Sighişoara, pe strada Mihai Viteazu.