Opt avioane care trebuiau să aterizeze sau să decoleze de pe Aeroportul din Timișoara au întârzieri de o oră

Opt avioane care trebuiau să aterizeze sau să decoleze de pe Aeroportul din Timișoara au întârzieri de o oră

Traficul aerian din Timişoara a fost perturbat luni din cauza ceţii. Opt avioane, care urmau să aterizeze sau să decoleze de pe Aeroportul Internaţional „Traian Vuia” au  întârzieri de până la o oră, din cauza faptului că vizibilitatea în zona pistei este de sub 200 de metri.

Este vorba despre curse, care trebuiau să sosească de la Cernăuţi, Chişinău şi Iaşi şi care urmau apoi să plece către Roma, Verona, Bergamo şi Veneţia.

Administrația Națională de Meteorologie a transmis, luni, o avertizare nowcasting de ceață pentru zonele de câmpie din județele Arad, Bihor și Timiș.