Dezvăluiri incredibile făcute de Victor Ponta despre conflictul dintre Liviu Dragnea şi Dan Şova. Fostul premier a povestit la TVR că, la un moment dat, a fost nevoit să-i dea afară din biroul său pe cei doi.
"Conflictul dintre Liviu Dragnea şi Dan Şova a fost unul complex. Se porneşte de la chestii guvernamentale, pe urmă personale. S-au certat pe chestii de infrastructură. Fiecare venea şi se plângea la mine. În 4 ani am rezolvat multe conflicte. Au fost conflicte şi între Dragnea şi Teodorovici. La un moment dat i-am dat afară din birou pe Dragnea şi Şova. Le-am zis să rezolve în altă parte", a dezvăluit Ponta, citat de stiripesurse.ro.
Fostul premier a mai arătat că este de partea lui Șova în problemele acestuia cu Justiția: "Şova ar trebui condamnat pentru din astea cu Nostradamus, cu kiromanţie”.