Arad: Adolescent, agresat în tramvai de un bărbat aflat sub influența alcoolului

Arad: Adolescent, agresat în tramvai de un bărbat aflat sub influența alcoolului

Scene violente într-un tramvaidin municipiul Arad. Un adolescent a fost agresat în tramvai de un bărbat care a încercat să îi verifice biletul de călătorie.

Elevul a relatat că se afla în tramvai împreună cu sora sa, când un bărbat care părea sub influența alcoolului s-a apropiat şi i-a cerut biletul.

Suspicios, tânărul de 17 ani i-a cerut să se legitimeze, însă bărbatul i-ar fitras unpumn şi l-ar fi scuipat, după care a fugit. Victimaa sunat imediatla 112 și a povestit incidentul. Agresorul a fost prins deun echipaj al Jandarmeriei.

„Bărbatul a devenit violent, l-a scuipat şi i-a aplicat o lovitură cu pumnul la nivelul feţei, după care a fugit într-o direcţie necunoscută. Jandarmii au plecat imediat în căutarea bărbatului agresiv şi l-au depistat pe o stradă din apropierea locului în care s-a petrecut evenimentul. La vederea forţelor de ordine, el a luat-o la fugă, ignorând somaţiile de oprire. A fost însă prins în scurt timp şi condus la sediul Poliţiei”, a declarat, luni, purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Arad, Dan Monoranu.

Politițiștii l-au identificat ca fiind un bărbat în vârstă de34 de ani și îl cerceteazăpentru “lovire sau alte violenţe”.

Ultima oră
13:45 - Daciana Sârbu și-a sărbătorit iubitul departe de România. Cum s-au fotografiat cei doi îndrăgostiți, în vacanță
13:15 - Au apărut stenograme în dosarul de corupție care-l vizează pe Fănel Bogos: „Vin la București și-mi iau sabia sau bâta și apoi merg la Galați” / Omul de afaceri ar fi încercat să-l lovească pe șeful DVS Vaslui
12:38 - Vremea astăzi. Regiunea unde va ploua abundent, iar cantitățile de apă strânse ajung la 25 de litri pe metru pătrat
11:49 - Rogobete: „Mâncarea din spitale nu e un moft”. Unitatea medicală din România care l-a impresionat pe ministrul Sănătății
10:49 - 8 noiembrie: Biserica Ortodoxă îi prăznuiește pe Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil. Ce nu au voie credincioșii să facă în această zi
10:13 - Doar jumătate dintre elevii din România beneficiază, în prezent, de pe urma programului „Laptele, cornul și fructul”. Cum justifică autoritățile întârzierile din restul țării
09:36 - Românii încep 2026 cu noi scumpiri. Cu cât ar putea crește impozitele pentru case și mașini
09:00 - Trei astronauți chinezi au rămas blocați în spațiu după ce capsula lor de întoarcere a fost lovită. Cum urmează să fie readuși pe Pământ
08:36 - Ciprian Ciucu: „Nu întotdeauna îmi duc războaiele la vedere. Am și eu războaiele mele anticorupție” / Planurile pentru Primăria Capitalei: „O să mă concentrez pe reforma administrației”
01:00 - Casa smart devine realitate. Cum să îți transformi locuința într-una „inteligentă”