Un adolescent a fost atacat pe stradă, de un individ mascat și înarmat cu cuțitul. Agresorul i-a luat și ghiozdanul victimei. Poliția audiază mai mulți suspecți, conform Știrile ProTv.
Șapte percheziții s-au desfășurat, în dimineața zilei de miercuri, în Prahova, după ce un adolescent a fost atacat pe stradă de un individ mascat.
Polițiștii din Ploiești bănuiesc că tâlhăria a fost plănuită de mai multe persoane. Până în momentul de față, șase persoane au fost duse la audieri.
Adolescentul a fost atacat la data de 13 iunie, pe o stradă dintr-o zonă mărginașă a orașului Ploiești. Atacatorul avea o mască și a acționat pe întuneric. L-a amenințat cu un cuțit și l-a forțat să îi dea ghiozdanul pe care îl purta în spate. Victima a încercat să facă ce a crezut că este mai bine și s-a conformat. La scurt timp după, adolescentul a sunat autoritățile și a anunțat ce s-a întâmplat.
Acum oamenii legii încearcă să afle dacă atacul a fost făcut la comandă, în urma unei întelegeri sau al unui pariu făcut de cei implicați.