Accident pe DN 69: Un bărbat a murit după ce s-a izbit cu mașina de un TIR. Traficul, blocat pe un singur sens

Accident pe DN 69: Un bărbat a murit după ce s-a izbit cu mașina de un TIR. Traficul, blocat pe un singur sens

Traficul pe DN 69 Arad-Timișoara este blocat pe un singur sens din cauza unui accident produs joi. Potrivit Mediafax, un bărbat a murit după ce mașina pe care o conducea s-a izbit de un TIR în județul Arad.

Accidentul a avut loc în zona localității Vinga. Reprezentanți ai Poliției Rutiere au declarat că bărbatul aflat la volanul autorutismului a intrat brusc cu mașina pe contrasens și a lovit un TIR care circula regulamentar.

Echipajul SMURD a încercat să resusciteze bărbatul, însă din cauza rănilor grave, nu a supraviețuit.

Poliția cercetează împrejurimile în care s-a produs accidentul.

Traficul este blocat pe una dintre cele două benzi care leagă orașele Arad și Timișoara, însă, potrivit polițiștilor, va fi reluat în condiții normale în jurul orei 16:00.