UPDATE: Reprezentanţii Inspectoratului Teritorial de Muncă Argeş au stabilit că bărbatul care a murit, luni, în timp ce tăia un rezervor de combustibil aflat în curtea Electrica Piteşti efectua lucrarea pentru o firmă din Vâlcea, însă nu era angajat cu forme legale.
Un muncitor care lucra la dezafectarea unui rezervor de combustibil din curtea depozitului Electrica din Piteşti a murit, luni, în urma unei explozii produse în timp ce bărbatul tăia şi demonta rezervorul.
Medicii au ajuns la fața locului însă nu au mai putut face nimic pentru a salva viața muncitorului.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliției Argeș, Mădălina Iepure, bărbatul decedat este singura victimă, nefiind înregistrate și alte victime. Valoarea pagubelor materiale nu a fost stabilită.
Mădălina Iepure a precizat că se va demara o anchetă pentru a se stabili cu exactitate cine este responsabil de moartea bărbatului.