Cu toate că a avut parte de o perioadă tensionată, după divorț, iată că acum Alina Sorescu pare că și-a găsit un echilibru.
Artista a fost prezentă, miercuri seară, la o petrecere mondenă, la care și-a făcut apariția într-un costum roz, în ton cu firea ei optimistă.
Alina Sorescu a vorbit, printre altele, despre fiicele ei, Raisa și Carolina, dar și despre relația cu tatăl acestora, Alexandru Ciucu.
“Viața e roz și roz este lumea toată! Încercăm să ne-o facem roz, chiar dacă uneori nu e tocmai roz, are și nuanțe de gri, dar trebuie să le ștergem și să colorăm într-o nuanță mai vie, mai veselă, da”, a spus artista, potrivit Cancan.
Întrebată dacă reușeștie să colaboreze cu fostul soț în ceea ce privește creșterea fetelor, Alina Sorescu a spus:
“N-aș vrea să vorbesc în seara asta, despre un subiect atât de sensibil și complicat și delicat, care mai are mult până să devină un subiect cu totul închis, însă pentru mine încerc să mă detașez un pic de toate lucrurile negative care s-au adunat în toți acești 3 ani”.
Chestionată care ar fi top 3 al dorințelor pe care le are de îndeplinit, artista a răspuns:
“Multe, multe. Mai am până să simt că sunt într-adevăr fericită, pe deplin împlinită. Cred că nu poți să atingi așa de ușor. Uite, viața mi-a arătat că nu poți să atingi așa de ușor acel moment. Însă ce ține de mine încerc să fac, adică lucruri care țin de zi cu zi, lucruri care țin de bucurii mărunte. Mă încarc foarte mult din fetițe, Carolina și Raisa, din activitatea mea profesională. Planurile mele de viitor sunt în zona asta, legate de fete și cele profesionale. Dacă ar fi să fac un top 3, nu știu, să fie fetele și părinții mei bine, asta clar pe primul loc. În al doilea rând, Picii lu’ Soreasca să fie în continuare un brand puternic în lumea copiilor.
Și în al treilea rând, muzica mea să fie ascultată și să ajungă la cât mai multe suflete. Pentru că am simțit în acești 3 ani că am multe de dăruit și m-am bucurat că tot ceea ce am pus în cântecele mele a ajuns la atâtea și atâtea femei care s-au regăsit în povestea mea”.