Băsescu, mesaj pentru Ponta: Trădează-mă pe mine care te-am desemnat, demisionând şi nu trăda interesele ţării tale rămânând în funcţie

Băsescu, mesaj pentru Ponta: Trădează-mă pe mine care te-am desemnat, demisionând şi nu trăda interesele ţării tale rămânând în funcţie
Foto: B1 TV

Traian Băsescu face un apel la adresa premierului Victor Ponta pe pagina sa de facebook prin care îi cere să demisioneze și astfel să îl trădeze pe el pentru că l-a pus în funcție, dar să nu trădeze interesele țării prin rămânerea la conducerea Guvernului.

”Ponta, te rog trădează-mă !!!!!

Rămîn consecvent ideii că acuzaţia de conflict de interese nu este justificată, dar participarea la fals şi spălare de bani în relaţia cu Dan Şova în afacerea Rovinari – Turceni pare a fi temeinic documentată de procurori şi numai un judecător poate decide definitiv, indiferent ce eforturi mediatice s-ar face pentru a-l spăla pe Ponta cu anticipaţie de mîzga groasă a minciunii.

Mincinosul naţional încearcă să ne convingă că dacă ar demisiona ar trăda electoratul.

Bietul mitoman a ajuns să creadă şi vrea să convingă o lume întreagă că el a fost ales de popor.

Nu dragule, pe tine nu te-a ales nici un popor ci te-am desemnat eu pentru funcţia de PM respectînd principiul constituţional că o alianţă care a cîştigat alegerile cu 68% poate propune premierul.

Acum nici măcar alianţa USL care a cîştigat alegerile nu mai există deci tu cam vii de nicăieri la Palatul Victoria. Nu îndrăzni să mai vorbeşti de legitimitate cînd alianţa dar şi înţelegerea politică ce te-a propulsat au dispărut.

Între timp ai devenit şi singurul PM din Europa urmărit penal.

În concluzie, nu poporul te-a făcut PM ci eu te-am desemnat pentru această funcţie iar Parlamentul a aprobat propunerea mea.

De aceea te rog, TRĂDEAZĂ-MĂ PE MINE care te-am desemnat, demisionînd şi nu trăda interesele ţării tale rămînînd în funcţie”, este mesajul postta de fostul șef al statului pe rețeaua de socializare.