FCSB, învinsă la Londra într-o noapte de doliu pentru Marea Britanie. Vicecampioana României o conducea pe West Ham la pauză / CFR Cluj, egal chinuit în Kosovo

FCSB a fost învinsă cu 3-1 de West Ham, joi seară, la Londra, în prima etapă a grupelor Conference League. Confruntarea a debutat cu un minut de reculegere în memoria Reginei Elisabeta a II-a a Marii Britanii, care a murit astăzi la vârsta de 96 de ani, după șapte decenii de domnie.

FCSB, învinsă de West Ham la Londra. CFR Cluj, egal cu FC Ballkani în Kosovo

Vicecampioana României a înscris prima, prin Cordea, în minutul 34, și a condus mai bine de jumătate de oră, însă în cele din urmă s-a văzut egalată de Bowen din penalty, în minutul 68. „Ciocănarii” au trecut în avantaj după alte șapte minute, grație golului marcat de Emerson. West Ham a mai lovit o dată, în minutul 90, prin Michail Antonio.

În aceeași grupă, Anderlecht a învins-o greu pe Silkeborg, într-o partidă în care diferența a fost făcută de golul marcat în minutul 80 de Silva din lovitură de la 11 metri

Tot astăzi a jucat și CFR Cluj, care a evitat cu greu o înfrângere în Kosovo. FC Ballkani a deschis scorul în minutul 65, însă campioana României a reușit să egaleze în prelungiri, în minutul 90+1, prin reușita lui Yuri Matias. Din grupa ardelenilor mai fac parte Slavia Praga și Sivasspor, care la ora redactării articolului sunt la egalitate, scor 1-1.