Simona Halep s-a calificat în sferturi la Bad Homburg după ce a învins-o pe Tamara Zidansek. Cine e următoarea adversară

Simona Halep (19 WTA) s-a calificat în sferturile turneului pe iarbă de la Bad Homburg. Ea a învins-o pe Tamara Zidansek (58 WTA), iar următoarea partidă va fi contra amaricancei Amanda Anisimova (25 WTA).

Halep, încă o victorie la Bad Homburg

Simona Halep a trecut de Tamara Zidansek, scor 6-0, 6-3. Meciul a durat o oră și 5 minute.

În sferturi, ea o va întâlni pe Amanda Anisimova (20 de ani, 25 WTA). Partida se va disputa joi, de la ora 19:00, ora României. Ele s-au mai confruntat de două ori, scorul fiind egal 1-1.

Marți, Halep o învinsese pe Katerina Siniakova (63 WTA), scor 4-6, 6-3, 6-4.