Tricoul lui Torres din meciul cu Napoli parcă era un „fake”/ Fanii Barcelonei au reacționat imediat pe rețelele de socializare (FOTO)

(Foto: twitter.com/Ogbolos)

Fanii au observat ceva ciudat pe tricoul lui Ferran Torres în timpul remizei dintre Barcelona și Napoli, conform publicației Football Espana.

Torres a făcut prima pagină a ziarelor pentru performanța sa împotriva lui Napoli din faza eliminatorie a Barca din Europa League, pe Camp Nou.

Jucătorul adus în ianuarie a marcat un penalty care a asigurat un egal pentru formația blaugrana, dar a ratat și o serie de ocazii cheie care puteau aduce victoria gazdelor de pe Camp Nou.

Incapacitatea lui de a-și asuma acele șanse l-au demoralizat după fluierul final, având nevoie să fie consolat de colegii de echipă.

Dar a existat și un punct de discuție asupra tricoului pe care l-a purtat aseară.

Fanii au observat că Torres nu avea nici stema Barcelonei, dar nici sigla Nike pe tricoul său, ci doar imprimeul de sponsorizare Rakuten.

Tricoul arăta ca un fake în comparație cu cele ale coechipierilor săi.

FC Barcelona- Napoli (1-1)

Napoli a obținut un rezultat grozav la Barcelona, joi, în play-off-urile din turul eliminatoriu al UEFA Europa League. Trupa lui Luciano Spalletti a remizat cu Barca, 1-1, pe Camp Nou, după ce a marcat primul gol al serii prin Piotr Zielinski.

Barcelona dominat meciul pentru cea mai mare parte a jocului, mai ales în repriza a doua, când echipa lui Xavi a reușit să înscrie cu Ferran Torres, din lovitură de pedeapsă.

Dar Barca nu a reușit să aducă victoria, iar situația calificării se va rezolva săptămâna viitoare la Napoli, unde se va decide care formație va ajunge în optimile UEL.

Barcelona a avut momente bune și în prima repriză, mai ales prin Torres și Pierre-Emerick Aubameyang.

Napoli a așteptat foarte mult în defensivă și s-a bazat pe contra-atacuri fulger.

Celelalte meciuri din Europa League

Joi a avut loc turul meciurilor din 16-imile UEFA Europa League.

Borussia Dortmund a fost învinsă categoric acasă de Glasgow Rangers (Ianis Hagi este accidentat și nu a jucat), scor 4-2.

Moldovenii de la Sheriff Tiraspol au învins acasă formația portugheză Sporting Braga, scor 2-0. Au marcat pentru aceștia Thill ’43 (penalty), Traore ‘83.

Zenit Sankt Petersburg a fost învinsă acasă de spaniolii de la Betis Sevilla, cu scorul de 2-3. Au marcat: Au marcat: Dziuba ’25, Malcom ’28 / Rodriguez ‘8, W. Jose ’18, Guardado ‘41.

Atalanta a trecut de Olympiacos cu scorul de 2-1. Au marcat Berat Dijmsiti ’61, ’63 și Francisco Soare în ’16.

Porto a învins Lazio Roma, trupa unde joacă și românul Ștefan Radu, cu scorul de 2-1. Au înscris Toni Martinez ’37, ’49 și Mattia Zaccagni ’23.

A fost remiză între Red-Bull Leipzig și Real Sociedad, 2-2. Pentru germani au parcat Christopher Nkunku ’30 și Emil Forsberg ’82 (penalty), iar pentru spanioli au marcat Robin Le Normand ’8 și Mikel Oyarzabal ’64 (penalty).

Ultimul meci de aseară, Sevilla-Dinamo Zagreb, s-a încheiat 3-1. Pentru spanioli au marcat pe rând croatul Ivan Rakitic ’13 (penalty), Lucas Ocampos ’44 și atacantul francez Anthony Martial, în prelungirile primei reprize. Pentru Dinamo Zagreb a marcat Mislav Orsic, tot pe finalul primei reprize, în minutul 41.