Bărbat din Ploiești, atacat cu un briceag pentru o datorie de câteva sute de lei

Bărbat din Ploiești, atacat cu un briceag pentru o datorie de câteva sute de lei

Un incident violent a avut loc într-un supermarket din Ploiești, acolo unde un bărbat a fost atacat cu un briceag din cauza unei datorii de aproximativ 400 de lei. După agresiunea din magazin, victima a fost bătută într-o parcare din apropiere. Doi dintre atacatori sunt căutați de poliție, relatează Știrileprotv.ro.

Un bărbat a fost atacat cu un briceag, iar apoi bătut de mai mulți indivizi într-o parcare

Un bărbat a fost atacat cu un briceag, într-un supermarket din Ploiești, în urma unei dispute legate de o datorie de aproximativ 400 de lei. După agresiunea din magazin, conflictul a escaladat într-o parcare din apropiere, unde victima a fost bătută de mai mulți agresori. Doi dintre aceștia, având vârstele de 33 și 43 de ani, sunt căutați de către poliție.

Poliția a fost sesizată cu privire la incident de către prietena victimei, iar în urma cercetărilor, s-a constatat că agresorul principal, un bărbat de 33 de ani, ar fi folosit un obiect tăietor-înțepător pentru a ataca victima în supermarket. Aceasta din urmă a suferit răni ca urmare a atacului și a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale.

În urma acestor evenimente, autoritățile au deschis un dosar penal pentru lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.

Urmăriți B1TV.ro și pe
`