Mega-afacerepentru cei din Germania! Adidas împreună cu autoritatea de transport public din Berlin a lansat o pereche de încălțăminte ce te ajută să călătorești un an întreg, în mod gratuit, cu trenul în capitala Germaniei.
Sute de oameni au înfruntat frigul pentru a-i cumpăra, unii chiar şi 24 de ore, conform Adevarul.
Campania a avut un real succes, în condiţiile în care un produs de acest tip costă 180 de euro, în timp ce abonamentul mediu anual se ajunge la 728 de euro.
![]()
Încălţămintea este inscripţionată cu logoul Autorităţii de Transport din Berlin (BVG) și poate fi utilizată ca bilet doar dacă este purtată de către cel care a cumpărat-o. Conform unui contract între BVG şi Adidas, numărul călătoriilor este nelimitat în perioada 16 ianuarie – 31 decembrie 2018.
Producătorul de articole sportive Adidas a scos la vânzare 500 de produse din linia EQT Support 93/17 sneaker Berlin care oferă gratuitate timp de un an la metroul din capitala Germaniei.