Vești bune pentru fanii mașinilor Dacia! Compania de la Mioveni se pregătește să lanseze și a treia generație Sandero, după primele au fost foarte populare.
Iar imagini cu un posibil design al viitoarei mașini au fost publicate deja de revista franceză Auto Plus. Astfel, în fotografii apare un Sandero mult mai robust decât modelele cunoscute, mai lung și mai lat, deci vizibil mai stabil și poate și mai încăpător.
Farurile și calandrul nu diferă prea mult de modelul din a doua generație, dar partea inferioară a feței a căpătat un design mai atrăgător, mai modern și cu o mai bună dispunere a proiectoarelor de ceață. Ornamentele din jurul aripilor și de pe acoperiș amintesc de modelul Stepway, scrie playtech.ro.
Cele mai multe modificări de design apar în partea din spate. Sandero e de nerecunoscut și seamănă cu designul altor mașini mult mai scumpe, dar din aceeași categorie, cum ar fi Ford.
A treia generație a Dacia Sandero ar putea să apară la finalul acestui an, dar momentan nu se știe nimic sigur.
![]()
![]()