Lucrurile au scăpat complet de sub control la un meci de polo din campionatul Greciei.
IMAGINI BOMBĂ CU MIHAELA RĂDULESCU ÎN PAT! A FOST PRINSĂ CU AMANTUL TINEREL! ERA GOALĂ PUȘCĂ
Olympiakos conducea cu 15-2 echipa Glyfada, când un grup de 20-25 de persoane cu căşti şi îmbrăcate în negru, având cuţite şi bâte asupra loc, a intrat în piscina din Pireu şi i-a lovit pe cei 40 de spectatori.
În urma violenţelor, 3 persoane au fost grav rănite, informează news.ro citând AFP.
„Agresorii au spart şi aruncat în bazin laptopul unui fotograf. Trei persoane au fost grav rănite la cap şi numeroşi spectatori au suferit probleme respiratorii din cazua fumigenelor”, a anunţat federaţia elenă de nataţie.
Nicio reţinere nu a fost efectuată, poliţia ajungând după ce huliganii au plecat, nu înainte de avaria mai multe autovehicule din parcarea piscinei.
„Acest incident fără precedent în istoria acestui sport în Grecia este condamnat ferm de federaţie, care îşi arată îngrijorarea că aceste persoane care au cauzat violenţele nu sunt legate în niciun fel de polo”, a mai arătat federaţia elenă.
SCENE DE GROAZĂ la un meci de polo: 25 de MASCAŢI, înarmaţi cu BÂTE şi CUŢITE, i-au LUAT LA BĂTAIE pe toţi cei din sală