Alexia și Aris Eram au anunțat ce concurent vor susține în noul sezon Asia Express: „Cred că o să se descurce de minune pentru că a trecut prin foarte multe lucruri până acum”

Alexia și Aris Eram au anunțat ce concurent vor susține în noul sezon Asia Express: Cred că o să se descurce de minune pentru că a trecut prin foarte multe lucruri până acum
captura tv America Express

Mai e puțin și încep filmările pentru noul sezon Asia Express. Alexia și Aris Eram au dezvăluit ce echipă vor susține în noul sezon care va fi difuzat pe Antena 1.

Este vorba despre echipa formată din Nicolai Tand și Sorin Brotnei, fostul solist al trupei Akcent, informează a1.ro.

Ce sfaturi i-au dat frații Eram lui Nicolai Tand

Frații Eram au spus că îl cunosc pe Nicolai Tand din copilărie și îl văd unul dintre câștigătorii acestui sezon Asia Express. Alexia a mai spus și că datorită lui a învățat să prepare fondant de ciocolată.

Alexia și Aris au povestit la Super Neatza cu Răzvan și Dani cum a fost experiența lor din America Express și i-au dat, astfel, și câteva sfaturi lui Nicolai Tand. Unul dintre acestea a fost: „Să știți formele geometrice!”

Totodată, copiii Andreei Esca au spus și ce ar trebui să mai aibă în bagaj, pe lângă hainele strict necesare, și anume, pastile precum cele de alergie, dureri de cap sau musculare.

„Nici nu cred că am folosit ceva”, a pus Aris.

Care a fost cel mai folositor obiect luat de acasă

Alexia și Aris au mai spus că s-au folosit cel mai mult de briceagul lui Aris în ediția America Express și i-au recomandat lui Tand să nu plece de acasă fără unul.

„El nu merge nici la biserică fără cuțit”, spune Răzvan.

„Ca să-ți poarte noroc”, i-au urat Alexia și Aris Eram lui Nicolai Tand, dărundu-i un rozariu primit în Columbia, de la o doamnă care i-a ajutat în timpul unei probe.

„L-a purtat până-n finală”, a spus Alexia despre fratele său. „Să mi-l aduci înapoi”, l-a rugat Aris.

„Eu cred că Nicolai n-o să aibă nicio problemă. Am foarte mare încredere în el. Cred c-o să se descurce de minune pentru că a trecut prin foarte multe lucruri până acum”, a mai spus Alexia.

Frații Eram consideră că ambiția, carisma, calmul și modestia chef-ului îl vor ajuta în parcursul pe Drumul Zeilor, dar i-au atras atenția în privința probelor la care trebuie să consume diverse feluri de mâncare. Aceștia au considerat că ăstea au fost printre probele greu de gestionat.

Urmăriți B1TV.ro și pe
`
Ultima oră
23:53 - Călin Georgescu, amenințare pentru CCR și ultimatum pentru instituțiile de forță: „Nu mai este valabilă oferta mea de pace pentru statul paralel”
23:28 - De ce nu va participa România la reuniunea de la Paris. Explicațiile lui Cristian Diaconescu, șeful Cancelariei Prezidențiale
22:49 - Sânziana Negru și-a început cu stângul vacanța în Arabia Saudită. Momente de panică fix pe aeroport: „Am pierdut o grămadă de timp încercând să explic că nu-s spion” (VIDEO)
22:17 - București: Trei livratori de mâncare, atacați cu lopeți, indicatoare rutiere și o seceră de către cinci persoane. Agresorii au fost arestați
21:38 - Mehedinți: Un bărbat s-a închis în casă de frica propriului câine. A stat așa ore bune, până au intervenit jandarmii (FOTO)
21:17 - Doi români stabiliți în Germania au găsit un portofel pe stradă și l-au predat poliției. Ireal ce au pățit acolo
20:47 - Hunedoara: Pompierii au salvat un cățel rămas blocat în apele înghețate ale râului Jiu de Vest (FOTO)
20:27 - INS: Anul trecut s-au înregistrat în România cele mai puține nașteri din ultimii 100 de ani. „Nu mai e nimeni, e liniște”
19:56 - Hurezeanu insistă că România trebuie să participe la negocierile de pace privind Ucraina: „Am cedat una din bateriile Patriot” / Reacția ministrului de Externe la declarațiile lui JD Vance
19:18 - „Și noi, între America, UE și Rusia, ce să facem?”. CTP: „Aș vrea, pentru o dată în istorie, să nu fim…”