În cadrul unui videoclip postat pe contul său de Twitter, Andrew Tate anunță că și-a cumpărat 10 Bugatti noi, după ce autoritățile au ridicat autoturismele celor doi frați.
Influencerul a postat pe Twitter un clip video în care apare într-o pereche de pantaloni scurți, în timp ce se plimbă în propria curte cu o trotinetă electrică Bugatti. De asemenea, prin intermediul aceluiași videoclip, Andrew Tate arată câteva trotinete electrice.
„Mi-au percheziționat casa și mi-au luat toate mașinile, așa că mi-am cumpărat 10 Bugatti noi”, a fost mesajul pe care Andrew Tate l-a publicat pe Twitter.
They raided my house and took all my cars so I bought 10 new Bugattis. pic.twitter.com/R0HWRtfnHJ
— Andrew Tate (@Cobratate) April 24, 2023
Mașinile de lux ale fraților Tate au fost ridicate și puse sub sechestru, printre care Ferrari, Rolls Royce, Lamborghini, Porsche, Mercedes și Aston Martin. Prima mașină pusă sub sechestru a fost un Rolls Royce Wraith în valoare de 380.000 de dolari.
Pe 1 aprilie, frații Tate au schimbat celula Arestului Central cu liniștea casei lor din Voluntari, după trei luni petrecute după gratii.