„Nu-mi vine să cred că e real”. Ce a fascinat-o pe Dana Rogoz în vacanța din Turcia

„Nu-mi vine să cred că e real”. Ce a fascinat-o pe Dana Rogoz în vacanța din Turcia
Sursa: Instagram/Dana Rogoz

Dana Rogoz a plecat cu soțul ei, Radu și copiii, într-o aventură care a durat câteva zile, în Turcia. Vedeta a rămas fascinantă de această țară.

„Nu-mi vine să cred că e real”

Familia a ales să viziteze regiunea Anatolia, în partea asiatică a Turciei, unde au schimbat cel puțin șapte cazări și au ajuns în orașe precum Goreme, Uchisar, Derinkuyu și Egirdir, conform Click.

„Doar de trei lucruri ai neapărat nevoie: pașaportul, cardul și roamingul de date”, a scris Dana la începutul călătoriei sale.

Unul dintre locurile care a impresionat-o profund a fost Cappadocia: „Ieri am ajuns in Cappadocia si este unul dintre cele mai frumoase locuri pe care le-am vazut vreodată în viața mea. E pur și simplu ireal! E magic! E unic!”, a scris ea.

De asemenea, ea fost impresionată și de muzeul în aer liber din Goreme, cu celebrele sale fresce bizantine: „Parcă ochii şi gândurile mele nu reuşesc să se acomodeze cu atâta frumusețe. E ca și cum aș privi printr-un văl de mirare, printr-un filtru al neîncrederii… Nu-mi vine să cred că e real, că poate exista ceva atât de frumos. Până la ora aceasta am vizitat muzeul în aer liber din Goreme, cu celebrele sale fresce bizantine din interiorul bisericilor săpate în stâncă. Am continuat drumul trecând prin Love Valley și ne-am oprit să vizitam orașul subteran din Derinkuyu, (…). Ce mai, copiilor le-a plăcut la nebunie!”, a mai spus Dana Rogoz.

Ultima oră
21:50 - Încă zece kilometri de cale ferată modernizată, deschiși în vestul țării. Cum schimbă investiția finanțată prin PNRR circulația trenurilor
21:49 - Nicușor Dan, despre trecerea României la euro: „E benefică”. De când ar putea fi posibil acest lucru
21:34 - Reacția lui Nicușor Dan, după ce CCR a amânat pentru a cincea oară decizia privind pensiile speciale: „Evident că e o tergiversare, o vedem cu toții”
21:15 - Coliziune între două nave militare americane în timpul unei misiuni. Cum s-a produs incidentul în contextul operațiunilor SUA din regiune
21:11 - Ce a negociat președintele României cu liderii europeni. Nicușor Dan, declarații după summitul din Belgia: „S-a vorbit de piața unică” (VIDEO)
20:36 - Pierderi record pentru armata rusă la început de 2026. Ce arată noile evaluări despre capacitatea Moscovei de a continua războiul
20:22 - Surse: Vizita lui Nicușor Dan în SUA, pusă pe pauză? Aceasta ar fi condiționată de decizia României de a intra sau nu în Consiliul Păcii al lui Donald Trump
19:45 - Flagrant și arestări într-un dosar de trafic internațional de droguri. Ce rol au avut firmele de curierat în anchetele DIICOT (FOTO)
19:41 - Iubita lui Adrian Kreiner rămâne în arest pentru omor. Dezvăluiri neașteptate din dosar. Ce s-a aflat
19:09 - Reacția lui Victor Rebengiuc, după ce a fost amenințat cu moartea: „Există proşti care se ocupă cu chestia asta şi se simt satisfăcuţi, probabil, că te ameninţă şi se bucură”