Câștigătorii show-ului „Puterea Dragostei”, sezonul 4, sunt Radu și Adelina. Finaliștii au primit câte un cec în valoare de 10.000 de lei și făcut declarații despre sentimentele pe care le-au trăit pe parcursul emisiunii.
Invitați în platoul WOWbiz.ro, Adelina a mărturisit că de la sfârșitul competiției și-a petrecut tot timpul alături de Radu și că va face asta în continuare.
Adelina a spus că a avut presimțirea că ea și Radu vor fi câștigătorii show-ului „Puterea Dragostei”, pentru că îi cunoștea adevărata fire a partenerului ei.
„Am avut foarte mari emoții, încât nici nu mai puteam să vorbesc. Am fost foarte fericită și în sinea mea am simțit că o să se întâmple așa și că o să fim amândoi câștigători.(…) Nu pot să spun că mi-a fost ușor, doar că știam că el e cu totul altă persoană și nici eu nu înțelegeam de ce se comportă așa de multe ori. Dacă se întâmpla ceva, punea imediat la suflet și chiar dacă unii concurenți făceau fix să îl enerveze, el le dădea fix de voiau”, a declarat Adelina.
Radu este de părere că din restul concurenților, nimeni nu ar fi meritat să câștige, căci emisiunea este despre dragoste și nu despre ceartă, scandal și bătăi.
„Nu mi-a fost teamă de nimeni! După părerea mea, consider că nu merita niciunul să câștige din casa aia, pentru că nu au arătat nimic. Până la urmă tematica emisiunii este dragostea, chiar dacă o arăți într-un mod plăcut sau mai neplăcut, dar până la urmă, asta se promovează, nu ceartă, scandal și bătăi”, a spus Radu.
Câștigătorul a mai spus că, la început, nu a avut încredere în Adelina și trata relația ca „pe o joacă”, însă, pe parcurs, s-a îndrăgostit iremediabil de aceasta.
„La început, sincer, când m-am combinat cu ea, nu am avut încredere în ea. Am luat relația ca pe o joacă. Mă jucam și cu alte fete, cu Antonia, Daniela, Adriana. Nu cred că i-am dat motive reale să fie geloasă, doar când am pupat-o pe Antonia forțat, că să îi dau peste nas cu niște fapte”, a mărturisit Radu.