CFR Cluj s-a impus la Slavia Praga! Situație mai puțin obișnuită în Grupa G din Conference League

CFR Cluj a câtigat returul cu Slavia Praga cu scorul de 2-0

CFR Cluj a învins-o cu 1-0 pe Slavia Praga, joi seară, în deplasare, și a bifat prima victorie în Grupa G a Conference League, acolo unde cele patru combatante sunt la egalitate de puncte după trei etape.

CFR s-a impus cu 1-0 la Slavia Praga

Campioana României a deschis scorul spre finalul primei reprize, când Janga a profitat ca un atacant pur sânge de centrarea trimisă din stânga de Roger. Reușita a venit în momentul propice, având în vedere că, cu doar câteva minute înainte, Slavia Praga lovise bara pentru a doua oară.

Formația pregătită de Dan Petrescu a cedat mijlocul terenului și a fost dominată copios în finalul partidei, însă Slavia Praga a ratat mai multe ocazii și nu a reușit să egaleze, scor final 1-0.

În Grupa G, toate cele patru echipe au câte patru puncte la finalul turului. Înainte să câștige la Slavia, CFR Cluj terminase la egalitate cu Ballkani (1-1 pe 8 septembrie, în deplasare) și fusese învinsă de Sivasspor (0-1 pe 15 septembrie, pe teren propriu).

Tot joi seară, FCSB a fost umilită la Silkeborg, scor 5-0, și a terminat turul pe ultima poziție a Grupei B.