Fotbal: Astra Ploiești – Gloria Bistrița, scor 2-1 în prima etapă a Ligii I

Fotbal: Astra Ploiești - Gloria Bistrița, scor 2-1 în prima etapă a Ligii I

Formația Astra Ploiești a învins în deplasare, duminică seara, echipa Gloria Bistrița, cu scorul 2-1 (2-1), într-un meci din prima etapă a Ligii I.

Pentru Astra Ploiești a marcat Fatai de două ori, în minutele 4 și 10, iar pentru Gloria Bistrița a înscris Predescu în minutul 31, relatează Mediafax.

0-1: Fatai deschide scorul cu o reluare din şase metri, după o centrare a lui Morais;

0-2: Acelaşi Fatai înscrie golul doi, după ce primeşte o pasă printre fundaşii echipei gazdă

1-2: Predescu marchează pentru Gloria cu o lovitură de cap de la aproximativ 18 metri.

În minutul 43, Predescu a trimis mingea în poarta Astrei, dar reuşita a fost anulată din cauza unui fault anterior al lui Bratu.

Tot aproape de finalul primei reprize, mingea l-a lovit în mână pe Găman în careul oaspeţilor, iar gazdele au solicitat acordarea unei lovituri de la 11 metri, dar arbitrul partidei a considerat că nu se impune acordarea unui penalti.

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.

Ultima oră
21:05 - Virgil Popescu: Spania nu plafonează prețul la gaze, ci acordă o subvenție, exact ce facem și noi / De ce nu este indicată plafonarea prețurilor (VIDEO)
20:38 - Virgil Popescu, despre facturile mari la energie și gaze: Avem buget pentru a ajuta românii. Banii vin din taxarea companiilor care au profituri foarte mari din cauza acestei piețe tulburi (VIDEO)
20:33 - Traian Berbeceanu dă în judecată Facebook
20:31 - Tragedie în cimitir. Un bărbat a murit strivit de utilajul cu care lucra la amenajarea unei alei
20:16 - Virgil Popescu: Majorarea prețului la gaze naturale e cumva indusă de Rusia și Gazprom. O să avem și parte de scăderi (VIDEO)
19:44 - Augustin Zegrean, despre sesizarea Guvernului la CCR: Nu era cazul să se facă. Să nu se mire că vine Comisia Europeană și menține MCV-ul până la sfârșitul lumii (VIDEO)
19:39 - Români judecați pentru fraude de 733.000 de euro în Germania. Cum au încasat alocații pentru copii pe care nu-i au
19:31 - Contre dure pe tema certificatului verde COVID, în direct, pe B1 TV. „Dacă spui că ești discriminat, ești prost sau ipocrit!”. Reacția lui Claudiu Târziu (VIDEO)
19:12 - Ionel Dancă: Urât mod a ales Florin Cîțu să intre în politica la vârf. Să fii salvat în funcție de mână cu Valer Dorneanu și Marcel Ciolacu, folosind practici PSD și călcând în picioare democrația, e o rușine
18:50 - Cseke Attila, despre certificatul de vaccinare: Este o metodă de responsabilizare a societății și de a lăsa deschisă economia