Handbal: HCM Constanța ratează în ultimul minut calificarea în optimile Ligii Campionilor

Meci dramatic la Sarajevo pentru calificarea în optimile Ligii Campionilor la handbal. HCM Constanța avea nevoie cel puțin de un rezultat de egalitate și lucrurile păreau să stea bine pentru handbaliștii români în prima repriză, când au condus și cu 6 goluri diferență.

Numai că, în partea a doua a jocului, cei de la Bosna Sarajevo au revenit spectaculos și au reușit să preia conducerea. Cu un minut înaintea fluierului final echipa română era condusă la un gol diferență, dar evolua în superioritate numerică. Din păcate, handbaliștii de la HCM nu au reușit să înscrie, gazdele câștigând partida cu 24-23.

În urma acestei înfrângeri, HCM Constanța a fost eliminată din grupele Ligii Campionilor.

Bosna Sarajevo – HCM Constanța 24-23

Urmăriți B1TV.ro și pe
Ultima oră
23:24 - Glume și reacții acide pe internet, după ce manelistul Babasha a fost huiduit la concertul Coldplay: „Acum mă simt prost că n-am dat 800 de lei pe bilet” (VIDEO, FOTO)
22:56 - Cât costă un pahar cu bere pe litoral. Prețurile sunt foarte mari în acest an
22:43 - Gelu Duminică, după ce manelistul Babasha a fost huiduit la concertul Coldplay: „Bre, asta e România în toată splendoarea ei!” (VIDEO)
22:36 - Turiștii, cronometrați la baie. Motivul pentru care sunt monitorizați
22:26 - Nicușor Dan: „Legitimitatea aleșilor e fundamentul democrației. Birourile electorale trebuie să înlăture orice suspiciune cu privire la corectitudinea alegerilor” / Acuzații la adresa AEP
22:19 - Manelistul Babasha, pe scenă la concertul Coldplay din Capitală: „Încercăm să spargem niște bariere!” / Publicul l-a huduit (VIDEO)
21:58 - Daniel Fenechiu, despre alegerile prezidențiale: Eu nu cred că PSD-ul l-ar susține pe Geoană. În PSD, cine pierde alegerile pleacă acasă. Dacă Ciolacu intră în competiție trebuie să câștige. Alternativa să nu câștige nu există (VIDEO)
21:57 - Stațiunea cu cele mai ieftine cazări de pe litoral. Românii se pregătesc de minivacanța de Rusalii
21:45 - Romașcanu: Alegerile de duminică au arătat că PSD e cel care are cea mai mare tracțiune în coaliție. Candidatul PSD va câștiga prezidențialele indiferent cine mai intră în turul 2 (VIDEO)
21:27 - Nuntă cu peripeții în Olt. Surpriza dulce s-a prăbușit din tavan