Liga I: Concordia Chiajna – FC Viitorul, rezultatul final

Liga I: Concordia Chiajna - FC Viitorul, rezultatul final

Campioana FC Viitorul a învins-o duminică seara pe Concordia Chiajna, în deplasare, într-un meci din etapa a opta a Ligii I de fottbal, potrivti Agerpres.

Echipa antrenată de Gică Hagi s-a impus cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de Eric în minutul 35 și George Țucudean în minutul 71 din pasa lui Eric.

Chiajna a reușit să câștige un printr-un autogol al lui MLaden în minutul 71.

FC Viitorul a reușit să câștige partida de duminică după o serie de șase etape fără victorie și fără gol marcat.

Tags:
Urmăriți B1TV.ro și pe
Ultima oră
09:24 - Elevii ruși vor face pregătire militară obligatorie începând din toamnă. Potrivit spionajului britanic, cursul va consta într-o „formare cu puşti de asalt şi grenade de mână”
09:22 - Atac cu drone asupra unei baze militare din Iran
09:19 - Anunțul făcut de Alexandru Rafila: „Epidemia de gripă se va încheia în aproximativ două săptămâni”
09:17 - Românul Alexi Pitu, ținta unui atac rasist după transferul în Franța: „Dacă nu merge cu fotbalul, se va putea reprofila drept cerșetor profesionist”
08:59 - Mihai Stoica și Mihai Pintilii ar fi fost înjurați și amenințați de Gigi Becali. Patronul lui FCSB ar fi avut o adevărată criză de nervi după înfrângerea cu Farul
08:56 - Turcia ar putea aproba candidatura Finlandei la NATO. Erdogan: „Suedia va fi şocată când noi vom da un mesaj diferit”
08:55 - Alexandru Rafila: Nu ştiu dacă trebuie să discutăm despre această segregare între spitalele publice şi cele private, adică să optezi dacă să lucrezi într-un loc sau altul
08:41 - Cancelarul Karl Nehammer „a fost umilit” la alegerile din Austria Inferioară, spune Eugen Tomac: „România își va câștiga dreptul furat la 8 decembrie”
08:39 - Weekend cu multă distracție în staţiunile montane din ţară. Zăpadă, săniuș și cozi la telescaun: „Vreme bună, voie bună!”
08:35 - Cât ne-a costat gripa porcină anul trecut. Suma este cu 52,2% mai mică față de despăgubirile plătite de stat în 2021