Victorie grea pentru Steaua cu Voluntari: Fundașii marea problemă a vicecampioanei

Steaua București a jucat duminică seară cu FC Voluntari în etapa a X-a din Liga 1. Vicecampiona s-a impus greu cu 3-2, după un joc care l-a nemulțumit pe antrenorul Laurențiu Reghecampf care și-a criticat proprii jucători.

Voluntariul a deschis scorul în minutul 25 prin Ivanovici, dar steliștii au revenit rapid pe tabelă prin Adi Popa în 27, acesta fiind și scorul la pauză.

În repriza a doua, Steaua a primit un penalty pe care Boldrin l-a transformat în 51, dar Voluntariul nu s-a lăsat și a egalat prin Bălan în 59. Steaua a obținut victoria pe finalul meciului, în minutul 85, prin golul marcat de Momcilovic.

Cel mai bun jucător al Stelei a fost Fernando Boldrin, care a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor, în timp ce fundașii Stelei au fost aspru criticați, Alin Toșca și Gabi Enache primind nota, iar Moke 5.