Cât trebuie să scoată din buzunare doritorii de a-l vedea pe Adrian Enache la evenimentul său: „Merg la pachet cu Diana”

Cât trebuie să scoată din buzunare doritorii de a-l vedea pe Adrian Enache la evenimentul său: „Merg la pachet cu Diana”
Foto: Instagram

Cântărețul Adrian Enache, în vărsta de 55 de ani, de ceva timp, apare pe scenă la concerte împreună cu fiica sa Diana. Solistul a destăinuit suma de bani pe care o primește în cadrul acestor evenimente, scrie Libertatea.

Fiica artistului completează perfect prestația scenică. O nuntă sau un eveniment privat în care cei doi susțin un concert cu diferite stiluri muzicale se ridică la câteva mii de euro, iar pachetul împreună cu cel de-al treilea artist, prietenul cântărețului, Rareș, ajunge la taxa de 5000 de euro, scrie playtech.ro.

„Merg la pachet și cu Diana, și cu Rareș, e 5000 de euro. Facem show-ul pe care l-am avut și la Londra, și-n America. De asemenea, am un proiect care merge foarte bine. Toată lumea vrea să vadă conceptul tată-fiică. Prețul depinde de preferințe. Avem foarte multe nunți în doi. Pentru un show de 90 de minute avem un onorariu și de 5000 de euro. Merge treaba”, a declarat Adrian Enache pentru impact.ro.

„Mă cheamă lumea, parcă acum m-au descoperit. Am fost recent la Pitești, am avut cea mai mare surpriză să văd cum publicul îmi cântă piesele.

«A venit Freddy Mercury la noi», așa au zis. Am fost în juriu la festivalul internațional lansat online acum trei ani, care s-a ținut fizic, și la zilele orașului. Azi-noapte am avut alte trei evenimente, la Cluj și Oradea. Au trimis elicopterul să mă ia de la Cluj, ca să pot ajunge la timp, pentru că apoi trebuia să mă și întorc”, a mai spus artistul.