O femeie din Atlanta, Statele Unite, a trăit șocul vieții ei în timp ce se afla în vacanță. O firmă de demolări i-a distrus locuința, după ce a greșit adresa. Femeia a făcut plângere la poliție și a discutat cu niște avocați. Ea e teribil de nervoasă, mai ales că firma în cauză n-a căutat-o deloc și n-a dat niciun semn că regretă situația. Deocamdată nu există nicio decizie privind despăgubirile sau vreo altă modalitate prin care femeia să fie ajutată.
Susan Hodgson a povestit, într-un interviu pentru AP, că în timp ce era în concediu a sunat-o o vecină s-o întrebe dacă a angajat pe cineva să-i dărâme casa.
„Am răspuns ”nu” și vecina mi-a zis: ”Păi e cineva aici care tocmai a demolat toată casa”, a afirmat păgubita.
Vecina în cauză s-a dus să le ceară explicații muncitorilor, dar aceștia s-au enervat și au alungat-o.
Susan a trimis apoi o rudă să le ceară muncitorilor autorizația pentru demolare, moment în care aceștia au recunoscut că au greșit adresa.
Femeia spune că încă e în stare de șoc: „Mă tot întreb: e o glumă sau cum?”.
Ea a depus plângere la poliție, a vorbit și cu avocații și insistă că a plătit toate impozitele.
Susan a mai spus că până acum n-a căutat-o nimeni de la firma în cauză: „Cum să vii să dărâmi casa cuiva și apoi să pleci? (…) Nu am primit nimic din partea lor!”.