Dumitru Tudor, unul dintre cei mai cunoscuți impresari de fotbaliști, a murit de COVID-19

Dumitru Tudor, unul dintre cei mai cunoscuți impresari de fotbaliști, a murit de COVID-19

Celebrul impresar de fotbaliști Dumitru Tudor, cunoscut și sub numele „Mitică Ciorbă”, a decedat joi dimineață, la vârsta de 66 de ani. Nefericitul eveniment s-a produs în urma unor complicații, după ce s-a infectat cuSARS-COV-2.

„Mitică Ciorbă” se afla internat în spitalul Sfântul Pantelimon din data de 9 martie. Pentru că starea sa de sănătate se agravase, Dumitru Tudor a fost mutat la secția ATI, unde a stat internat cu masca de oxigen.

Ultimul mesaj al lui Dumitru Tudor

Dumitru Tudor a oferit informații despre starea sa de sănătate la scurt timp după ce a fost confirmat pozitiv.

„După un an în care credeam că am scăpat de COVID, nenorocitul de ‘carcalac’m-a lovit. Să dea Dumnezeu să scap cât mai repede!”, spunea acesta pe Facebook.

Dumitru Tudor a fost unul dintre primii impresari de fotbaliști din România, după Revoluție, alături de Giovanni Becali. A fost și jucător profesionist, la echipe precum Rapid, Sportul Studențesc, Progresul și Delta Tulcea. Cariera de fotbalist și-a încheiat-o la vârsta de 28 de ani.

De asemenea, Tudor a mai ocupat funcții administrative la cluburi precum Rapid București și ACS Berceni.

Ultima oră
18:04 - Val de teorii ale conspirației după moartea și dispariția unor cercetători din SUA. Familiile: „Speculațiile sunt dezgustătoare”
17:57 - Nicușor Dan clarifică. Cât de îngrijorată este Europa de criza politică din România: „Unii m-au întrebat” (VIDEO)
17:51 - Nicușor Dan a refuzat din nou să emită vreo părere despre criza politică: „Vreau să îmi păstrez cu fermitate postura de mediator”
17:30 - Nicușor Dan, după ce George Simion l-a numit „paraplegic”: Cred că susținătorii AUR se rușinează că i-au dat votul. Noi, ca politicieni, reprezentăm oamenii (VIDEO)
17:16 - Premieră istorică: Ungaria va avea un ministru nevăzător. De ce portofoliu se va ocupa Vilmos Kátai-Németh (FOTO)
17:15 - Nicușor Dan, declarații după Consiliul European. Cu ce cerințe s-a prezentat președintele la reuniunea informală: „Ne dorim un buget ambițios al Uniunii” (VIDEO)
17:05 - Călătorie transformată în coșmar. Cum a rămas o femeie cu dizabilități blocată pe aeroport
16:59 - George Simion, derapaj grav la adresa lui Nicușor Dan: „Avem un individ pus la Cotroceni, paraplegic”. Ce riscă acum liderul AUR (VIDEO)
16:50 - Oana Gheorghiu, noi explicații despre inițiativa privind companiile de stat: Sunt conștientă că am deranjat multe interese – membri în CA-uri, amante și nepoți, contracte din care unii se îmbogățeau
16:33 - Laborator clandestin de cocaină descoperit în Italia. Trei persoane arestate, printre care doi români