Viitorul continuă lupta la titlu după victoria categorică în fața Astrei

Viitorul se menține în lupta pentru titlu în urma victoriei obținută, sâmbătă seara, pe teren propriu în fața Astrei.

Echipa lui Hagi s-a impus cu 3-2, după ce a fost condusă cu 1-0, iar constănțenii le suflă în ceafă dinamoviștilor și celor de la FCSB care au meci direct luni.

Daniel Niculae a deschis scorul în minutul 12 pentru Astra, Viitorul aducând egalarea în minutul 40 din penalty. Cu două minute înainte de final, Săpunaru a înscris în propria poartă, iar trupa lui Hagi a intrat în avantaj la cabine.

Tucudean a marcat și el în actul secund, iar Alves a redus din diferență în finalul meciului.

Viitorul- Astra s-a terminat 3-2 și echipa de la malul mării a egalat-o pe FCSB la puncte, 38, în timp ce Astra rămâne ultima din play-off cu 26 de puncte.

Urmăriți B1TV.ro și pe
Ultima oră
22:39 - Tanczos Barna: Nu a existat nicio discuție concretă despre scoaterea UDMR din coaliția de guvernare. Sunt convins că ne vom păstra formula de 3+1 și după rocada din mai
22:29 - Primarul unei comune din Bacău s-a ocupat singur de deszăpezirea drumurilor
22:14 - O femeie trăia cu 800 de șobolani în apartament / Autoritățile au intervenit, după ce vecinii au reclamat mirosul insuportabil
22:11 - Florin Cîțu: Nu știe nimeni care este impactul bugetar al proiectului de lege aprobat de Guvern pentru pensiile de serviciu. Pierdem zeci de miliarde de euro dacă nu facem acest jalon din PNRR (VIDEO)
22:10 - Mesajul Regelui Charles pentru Turcia: „Gândurile şi rugăciunile noastre speciale se îndreaptă către toţi cei care au fost afectaţi de acest dezastru”
21:50 - Ahmet Eyüp Türkaslan, portarul antrenat de Marius Șumudică sezonul trecut, a fost găsit mort sub dărâmăturile din Turcia: „Oh, dragul meu frate!”
21:38 - George Simion, despre o candidatură la alegerile prezidențiale din 2024: „Mai demult excludeam, acum nu exclud în totalitate”
21:32 - Se menține riscul maxim de producere a avalanșelor în Munții Făgăraș. Până când este valabil avertismentul și care sunt zonele vizate
21:20 - Un bărbat din Satu Mare s-a sinucis! Și-ar fi pus ștreangul la gât în timp ce vorbea la telefon cu cumnata sa
21:20 - Armata română și-a testat noul sistem de rachete sol-aer de ultimă generație împotriva rachetelor balistice și de croazieră